ALTIN 2.535,73
DOLAR 32,9196
EURO 35,8723
BIST 11.172,75
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Parçalı Bulutlu

DHI Saç Ekimi; Nasıl Yapılır, Avantajları, Yaptıranlar ve Yorumları

24.02.2021
1.424
A+
A-
DHI Saç Ekimi; Nasıl Yapılır, Avantajları, Yaptıranlar ve Yorumları

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

Direkt Saç Ekimi (DHI) Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Prosedür
Adaylar
DHİ saç ekimi fiyatları
DHİ, FUE ve FUT’a karşı
Dhi saç ekimi yaptıranlar ve yorumları
Yan etkiler ve önlemler
Fiyat
Özet

DHI nedir?

Daha fazla yüzde 85’i erkeklerin 50 yaşından tarafından saç incelme var fazla yüzde 50 kadın da gözle görülür miktarda yaşayacaksınız saç dökülmesi yaşamları boyunca.

Kaybolan saçların yeniden uzamasına yardımcı olmak için çeşitli saç ekimi ameliyatları geliştirilmiştir. Foliküler ünite nakli (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) en yaygın iki tekniktir.

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

FUT sırasında, bir cerrah kafa derinizin arkasından bir şerit saç keser ve tek tek saç köklerini çıkarır. FUE sırasında bir cerrah, folikülleri doğrudan kafa derinizden alır. Her iki ameliyatta da foliküller kafa derinizin saçsız kısımlarına yerleştirilir .

Doğrudan saç ekimi (DHI), DHI Global Medical Group şirketi tarafından oluşturulan FUE tekniğinin bir modifikasyonudur.

FUE’de bir cerrah, saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları manuel olarak keser. DHI sırasında, her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem şeklinde araç kullanırlar.

DHI ameliyatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceleyelim. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için bunu FUT ve FUE ile de karşılaştıracağız.

DHI saç ekimi nasıl yapılır?

DHI, FUE saç ekiminin değiştirilmiş bir versiyonudur ve benzer bir prosedürü izler. Cerrahınız, saç köklerini kafa derinizin bir kısmından, genellikle başınızın arkasından alacak ve saçsız alanlara yerleştirecektir. Bu saç kökleri sonunda yeni saçlar çıkaracaktır.

İşlem sırasında genel olarak bekleyebilecekleriniz şunlardır:

Daha detaylı bilgi için saç ekimi sonuçları forum sitesine üye olunuz ve bilgi isteyiniz.

Cerrahınız başınızı tıraş edecek ve uyuşturmak için lokal anestezi uygulayacaktır.

Cerrah, ince uçlu bir alet kullanarak başınızın arkasından saç köklerini çıkaracaktır.

Saç kökleri kalem şeklindeki bir alete yüklenecek ve saç derinizin saçsız kısmına yerleştirilecektir.

Cerrah antibiyotikli bir krem ​​uygulayacak ve tüm bölgelere bandaj uygulayacaktır.

FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması genellikle yaklaşık 8 saat sürer, ancak tam süre ekilen saç kökü sayısına bağlı olarak değişebilir. Ameliyatın tüm sonuçlarını görmek 12 ila 18 ayı bulabilir.

DHI saç ekimi yaptıranlar ve yorumları:

Ülkemizde DHI saç ekimi yaptıranlar saç ekimi sonuçları forum sitesinde süreçlerini paylaşmaktadırlar. Sizde orayı takip ederek DHI saç ekimi yaptıranların yorumlarını okuyabilirsiniz. İlgili sitelerde bolca DHI konusunda deneyimli üyelerin tartışmalarına şahit olabilir ve onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

DHI saç ekimi prosedürüne kimler için uygundur?

DHI saç ekimi avantajları:
Saç dökülmesinin en sık görülen türü olan androjenik alopesi hastaları saç ekimi için en iyi adayları yapar. Bu durum genellikle erkek veya kadın tipi saç dökülmesi olarak adlandırılır. DHI saç ekiminin avantajlı olduğu saç dökülmesi tipi olan bireyler vardır. Bu avantajlar şu şekilde özetlenebilir.

Aşağıdaki özellikler de sizi DHI saç ekimi için avantajlı bir aday yapar:

Yaş: Saç ekimi yaptıran kişilerin 25 yaşın üzerinde olması gerekir. Bu yaştan önce saç dökülmesi daha öngörülemez.

Saç çapı: Daha kalın saçlara sahip kişiler, genellikle daha ince saçlı kişilere göre daha iyi sonuç alırlar. Daha kalın saçlar, her bir saç köküne daha fazla koruma sağlar.

Donör saç yoğunluğu: Saç yoğunluğu daha az olan hastalar 40 folikül donör bölgelerinde santimetrekare başına saç ekimi için zayıf adaylar olarak kabul edilir.

Saç rengi: Açık renkli veya ten rengine yakın saç rengine sahip kişiler genellikle en iyi sonuçları alırlar.

Beklentiler: Gerçekçi beklentileri olan insanlar, sonuçlarından büyük olasılıkla memnun kalacaklardır.

DHI vs FUE ve FUT saç ekimi

DHI, FUE ve FUT, saç derinizin bir kısmından folikül almayı ve bunları saçsız alanlara yerleştirmeyi içerir.

FUT ameliyatı sırasında bir cerrah, kafa derinizin arkasından uzun ve dar bir deri şeridi keser. Tek tek saç kökleri alınır ve saç çizginiz boyunca ekilir. Bu yöntem genellikle en hızlı ve en ucuz olanıdır ancak uzun bir iz bırakabilir. Saçınızı kısa takarsanız yara izi fark edilebilir, ancak uzun saç genellikle onu gizler.

DHI ve FUE ameliyatlarında tek tek saç kökleri doğrudan kafa derinizden alınır. FUE sırasında bir cerrah, saç köklerini yerleştirmek için kafa derinizde bir dizi kanalı manuel olarak keser. DHI tekniği cerrahların bu kesileri yapmasına ve aynı zamanda saç ekmesine izin verir.

DHI ve FUE, FUT’un neden olduğu uzun izlerden kaçınır ancak bu ameliyatlar genellikle daha uzun sürer ve daha pahalıdır.

DHI sunan şirketler, bunun en gelişmiş ve etkili saç tedavisi seçeneği olduğunu iddia ediyor. Ancak sonuçları diğer saç tedavisi teknikleriyle karşılaştıran herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

Saç dökülmesinin tedavisinde her türlü FUE ameliyatı başarılı olabilir. Ancak, bazıları var tartışma FUT veya FUE’nin daha etkili yöntem olup olmadığı hakkında.

DHI saç ekiminin yan etkileri ve önlemleri

Saç ekimi ameliyatları nispeten güvenlidir ve nadiren komplikasyonlara neden olur. DHI ve FUE, FUT’tan daha az invaziftir çünkü bir cerrahın geniş bir deri şeridini kesmesine gerek yoktur.

Birçok şirket, FUE tekniklerinin iz bırakmadığını iddia ediyor, ancak yine de tek tek foliküllerin alınmasından bir dizi küçük yara izine neden oluyorlar. Bu izler genellikle fark edilmez.

İşte DHI cerrahisinin birkaç olası komplikasyonu.

Anesteziye olumsuz tepki
DHI sırasında kafa derinize lokal anestezi uygulanarak uyuşturulacaktır. Anestezi genellikle güvenlidir ancak bazı kişilerde olumsuz tepkilere neden olabilir.

Reaksiyonların ezici çoğunluğu korku veya kaygı ile ilgilidir ve anesteziye karşı topikal bir duyarlılık değildir.

Enfeksiyon
Donör bölgede veya saç köklerinin ekildiği bölgede enfeksiyon gelişmesi mümkündür. Ciddi enfeksiyonlar nadirdir ve daha az Yüzde 1Güvenilir Kaynak saç ekimi ameliyatları.

Şok saç dökülmesi
Ameliyattan sonraki 2 ay içinde şok saç dökülmesi meydana gelebilir. Saç ekimi yapılan yerde geçici bir saç dökülmesini ifade eder. Tam bir iyileşme neredeyse her zaman 3 ila 4 ayda yapılır.

İstenmeyen görünüm
Saç kökleri aşılandığında, doğal saç büyümenizi taklit edecek şekilde hizalanmalıdır. Foliküller kötü bir şekilde yerleştirilirse, memnun olmadığınız bir görünüme yol açabilir.

Size en iyi şansı vermek için, ameliyata girmeden önce bölgenizdeki cerrahları araştırmak iyi bir fikirdir. Önceki hastaların önceki ve sonraki sonuçlarını kontrol edin ve karar vermenize yardımcı olması için o cerrahın diğer müşterileri ile iletişime geçin.

Diğer komplikasyonlar
Saç ekimi ameliyatlarının diğer olası komplikasyonları şunlardır:

 • Kanama
 • Baş dönmesi
 • Ağrı
 • Artan kalp atış hızı
 • Saç köklerinin iltihabı
 • Donör saha çevresinde seyrek görünüm
 • Yara izi

DHI saç ekimi fiyatları:

DHI Global, Londra, Atina, Dubai veya Paris’teki kliniklerde bir DHI seansının fiyatının 3.250 ila 13.500 $ arasında olacağını tahmin ediyor .
Türkiye’de DHI saç ekimi fiyatları 10.000 TL ile 30000 TL arasında değişmektedir.

Bir saç nakli maliyeti önemli ölçüde cerrahi gerçekleştirilir şehir, ziyaret kliniğe ve implante oluyor saçın toplam miktarına göre değişir. Kozmetik bir cerrahi olarak kabul edildiğinden, çoğu sigorta şirketinin DHI’nin maliyetini karşılaması pek olası değildir.

Maliyeti düşürmek için daha ucuz bir coğrafi bölgeye seyahat etmeyi veya ekilecek saç kökü sayısını azaltmayı düşünebilirsiniz.

Saç ekiminin bazı alternatifleri şunlardır:

 • Minoksidil (Rogaine)
 • Finasterid (Propecia)
 • Düşük seviyeli lazer tedavisi

DHI saç ekimi ameliyatları nispeten pahalıdır. Ameliyatı karşılayamıyorsanız veya ameliyata erişiminiz yoksa, Rogaine veya finasteride tabletler gibi alternatifleri deneyebilirsiniz.

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. ahmet dedi ki:

  6 ay önce promed clinicte saç ekimi yaptırdım çok memnun kaldım. Saçımın önleri baya açıktı şu an çok dolgun. Çalışanlar ilgiliydi herkese tavsiye ederim