ALTIN 2.535,73
DOLAR 32,9196
EURO 35,8723
BIST 11.172,75
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Parçalı Bulutlu

Saç Ekimi Sonrası Sivilce Problemi

25.02.2021
3.562
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Sivilce Problemi

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

Saç ekimi işlemlerinin en sık görülen yan etkileri arasında alıcı bölgede şişlik ve ağrı yanı sıra saçlı deride sivilcelerin ortaya çıkması yer alır . Tıbbi olarak folikülit (sivilce) olarak adlandırılan

kafa derisi sivilceleri , saç ekimi operasyonunun olası yan etkileridir. . Yine de, görünüşe karşı, saçın kafa derisinin altında uzadığını gösterdiklerinden iyi bir işarettirler. Sivilceler patladığında saç folikülü düşebilir ki bu çok normaldir.

Folikülit (sivilce) nedir ve saç ekimi sonrası ortaya çıkması normal midir?

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

Folikülit , bir saç folikülünü çevreleyen bölgenin iltihaplanmasıdır, dolayısıyla adıdır. Enflamasyon sivilce gibi görünür , ancak daha önce de belirtildiği gibi , kesi yapılan kafa derisi bölgesine uygulanan stres nedeniyle saç ekimi operasyonundan sonra ortaya çıkması oldukça yaygındır . Folikülit , yağ bezine bağlı kafa derisinin yaygın bir iltihabı olduğu için, sadece saç ekiminden sonra ortaya çıkmaz , yani saç ekimine ihtiyaç duymayan veya yaptıran kişilerde de olabilir.

Saç ekiminden sonra folikülit – ne zaman ortaya çıkar?

Hastanın saçlı deride sivilce geliştirip geliştirmediğini doğru bir şekilde belirlemek için, saç ekiminin ameliyat sonrası etkilerinin aşamalar halinde ortaya çıktığı unutulmamalıdır . Saçlı deri sivilceleri genellikle ekimden sonraki ilk iki hafta sonra ortaya çıkar, çünkü bu süre zarfında yeni saç greftleri büyümeye başlar. Ayrıca saçlı deri sivilceleri en fazla altı ay ortaya çıkabilir, bu nedenle hastanın daha uzun süre görmesi durumunda paniğe kapılmasına gerek kalmaz.

Saç greftlerinin ekilmesi deriye küçük kesiler yapılması anlamına geldiği için kafa derisi sivilceleri ortaya çıkar. Bir kere saç grefti implante edildiğinde içe doğru büyüyerek iltihaplanmaya neden olabilir. Ardından kafa derisi sivilceleri belirir. Hastanın sadece birkaç yumru ortaya çıkması durumunda endişelenmesine gerek yoktur, ancak şişlik, kızarıklık ve ağrı ile ilişkiliyse, daha fazla talimat için doktora başvurmalıdır.

Saç ekimi sonrası saçlı deri sivilcelerinin belirli tedavileri vardır. Sivilce lezyon üzerinde beyaz bir baş gösteriyorsa, hasta lezyon üzerinde küçük bir kesi yapmak ve irin veya eksüdayı nazikçe çıkarmak için sterilize edilmiş bir iğne veya iğne kullanabilir.

Çoğu zaman, lezyonun üzerinde başı olmayan yumuşak, kırmızı bir yumru vardır. Bu tür için saç restorasyon sonrasında ortaya kafa derisi sivilcelerin , bizim Türkiye’de saç nakli doktorlar lezyon küçülür ve kaybolur ve / veya bir lezyon dönüşür kadar hasta gündüzleri o bölgede birkaç kez sıcak kompres yerleştirir tavsiye Bu daha çok bir sivilceyi andırır, bu noktada ilk önlem onu ​​tedavi etmek için kullanılabilir.

Saç ekiminden sonra bu tür yan etkilerden kaçınmak oldukça zordur ve bir hastada folikülit gelişip gelişmeyeceğini belirlemenin bir yöntemi yoktur . Saç restorasyonundan sonra saç derisi sivilcelerini önlemek için hastalara çok temiz bir saç derisi tutmaları önerilir .

  • Daha detaylı bilgi için saç ekimi sonuçları forum sitesine üye olunuz ve  bilgi isteyiniz.
  • Deri yüzeyinin altındaki kıl folikülüne bağlı son derece küçük, yağ üreten bir bez olan yağ bezi, çoğu durumda saç ekiminden sonra hayatta kalabilir . Durum böyleyse, bez sebumu çıkarmaya devam edecektir. Sebum daha sonra saçın çıktığı deri gözeneğinden dışarı pompalanır.
  • Saç ekiminden sonra kafa derisi sivilcelerinin tedavisi için öneriler:
  • Saç ekimi işleminden önce ve sonra hastanın alacağı ilaçlar;
  • Saç ekimi operasyonundan sonra kullanılacak özel merhemler ve şampuanlar;
  • Enflamasyonun azaltılmasına yardımcı olmak için düzenli yıkama da önerilir;
  • Sıcak banyo yaparken durum daha da kötüleşebilir, bu yüzden saç ekiminden sonra bunlardan kaçınılmalıdır;
  • Saç köklerini etkileyebilecek ve kafa derisi sivilcelerini vurgulayabilecek herhangi bir renk boyası, dar şapkalar veya diğer başlıklar kullanmamak.
  • Saç ekimi sonrası kafa derisi sivilcelerinin , ayrı bir ilaç tedavisi gerektiren bir saç ekimi öncesinde gelişen folikülite kıyasla kendiliğinden kaybolacağını bilmek önemlidir . Yani saç ekimi işlemi öncesinde bu durumdan muzdarip olmayanlar , operasyon sonrasında da onunla kalmayacaktır.

Ayrıca saç ekimi yaptırmadan önce kendini folikülit konusunda tanıyan hastaların işlem tamamlandıktan sonra sorun yaşamaması için ilk konsültasyonda cerrahı bilgilendirmeleri önerilir.

Saç ekimi sonrası kafa derisi sivilceleriyle ilgili sık sorulan sorular

Oldukça yaygın olsa bile, birçok hastanın kafa derisi sivilcelerinin neden ortaya çıktığı ve nasıl tedavi edileceği hakkında soruları vardır. İşte Türkiye’deki saç ekimi cerrahlarımızın verdiği cevaplarla birlikte şu sorulardan birkaçı :

1. Saç ekimi yaptıran her hastada saçlı deride sivilce oluşuyor mu?
Hayır, saç ekimi operasyonundan sonra tüm hastalarda folikülit gelişmez.

2. Folikülit geliştirdiğimi nasıl anlarım?
Folikülitin en yaygın belirtileri, ekilen greftler üzerinde küçük beyaz noktalar veya çıkıntıların ortaya çıkmasıdır .

3. Folikülit ameliyatımın sonuçlarını etkiler mi?
Hayır, folikülit, bu tür bir işlemin ortak bir yan etkisi ve yağ bezlerinin doğal tepkisi olduğu için saç ekimi operasyonunun sonuçlarını etkilemez.

4. Saç ekiminden sonra saç derisi sivilceleri ne kadar süreyle ortaya çıkar?
Saçlı deri sivilceleri, saç ekiminden birkaç hafta sonra 6 aya kadar ortaya çıkabilir.

5. Saçlı derideki sivilcelerin görünmesini önlemek için yapabileceğim herhangi bir şey var mı?
Alınacak önleyici tedbirler, sıkı başlıklar takmaktan, güneşe maruz kalmaktan kaçınmak ve doktor tarafından reçete edilen topikal kremler, merhemler ve şampuanlar kullanmaktır. Saç ekimi sonrası saçlı deride sivilce oluşması

SAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BU SİTEDE...

www.sacekimiyorum.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.